Sníh z hor do centra Karlových Varů

12. prosinec 2009 | 09.50 |
› 
Stejně jako v loňském roce se organizátoři lyžařských závodů rozhodli uspořádat jeden ze sprinterských závodů na pěší zóně v Karlových Varech.

Stejně jako loni získal organizátor podporu zastupitelů města. Stejných zastupitelů, kteří schválili vstup Karlových Varů do sítě Zdravých měst.

Proti tomu vůbec nic, natož proti výbornému Lukáši Bauerovi. Pokud by ovšem místě závodu byl k dispozici dostatek sněhu. Ale tomu evidentně není a nebude. Stejně jako v předchozích letech se sníh bude muset dovézt z hor.

Jako člen Strany zelených si myslím, že toto je v rozporu se smyslem zimního sportu. Zimní sport se má provozovat na horách, na čerstvém vzduchu, v zasněžené krajině.

Protože ale organizátoři neumí přilákat diváky do přirozeného prostředí takových závodů, a tím ohrožují příliv sponzorských darů do svých kapes, musí se oni vnutit tam, kde diváci jsou. Je to pro ně v mnohém jednodušší - nemusí zajišťovat dopravu do hor, parkoviště. Vše mají, zaberou pěší zónu a další komunikace ve městě, určené na jiné účely.

Co však rozhodně považuji za zvrhlost, je dovoz sněhu. Těžká nákladní auta budou šplhat do hor a zamořovat vzduch turistům, které náš kraj potřebuje. Po naložení kouřícím nakladačem auta sjedou do údolí aby vyklopila svůj náklad na pěší zóně v centru města. Sníh bude rozhrnut a chemicky preparován, aby vydržel. Po akci bude tento umělý sníh shrnut do řeky.

Opravdu tohle občané města chtějí? Nebo se jen někteří politici chtějí zviditelnit při vyhlašování vítězů?

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře

RE: Sníh z hor do centra Karlových Varů libor huml 12. 12. 2009 - 16:53